Opony rowerowe 28 duro

Motocykliści lub kierowcy przeróżnego rodzaju aut doskonale zdają sobie sprawę z tego, że by zdołać cieszyć się swoim pojazdem w trakcie sezonu (czy to letniego, czy również zimowego), należy go przyzwoicie przygotować. Wiele osób jednak nie wykorzystuje tożsamej zasady w stosunku do rowerów, a to istotny błąd. Rower, jednakowo jak inne środki lokomocji, potrzebuje uwagi swojego właściciela – jeżeli o to zadbamy, odwdzięczy się nam bezawaryjnością w czasie przeróżnych przejażdżek oraz rowerowych wypraw.

opony rowerowe duro

Wprawdzie rower to nie auto ani motocykl, zatem lista prac, jakie powinniśmy wykonać w czasie przedsezonowego serwisu jest trochę krótsza. Niemniej należałoby się jej przyjrzeć oraz skonfrontować z stworzonym przez nas rowerem. Oto, o co musimy zatroszczyć się przed zainicjowaniem rowerowego sezonu:

* Łańcuch – przed pierwszą przejażdżką należałoby sprawić stan napędu roweru. Mowa o łańcuchu – analizujemy jego naciąg. Jeżeli łańcuch jest uszkodzony, zanadto luźny czy też nadmiernie naciągnięty – należy go należycie naciągnąć. Dodatkowo należy go nasmarować specjalnym smarem do łańcuchów rowerowych – to wydłuży jego żywotność.
* Opony – prócz sztampowego napompowania opon do wymaganej ilości ciśnienia (ilość wymaganych barów odnajdziemy na oponie), należy spowodować, czy opony w rowerze nie wymagają wymiany. W wypadku pęknięć lub ewentualnie przesadnego zużycia bieżnika – opony wypada wymienić. Nie chcemy jakkolwiek, by podczas dalszej wyprawy rowerowej opony odmówiły posługi.
* Hamulce – stan układu hamulcowego w rowerze ma kolosalny wpływ na bezpieczeństwo jazdy, wskutek tego należy sprawić poprawność działania hamulców i stan klocków hamulcowych. Jeśli są nadmiernie wyeksploatowane – należałoby je wymienić.
* Sprawdzenie śrub oraz oświetlenia – przed główną przejażdżką należałoby sprawić luz kluczowych śrub konstrukcji roweru, a kiedy wynajdziemy poluzowane śruby – dokręcić je. Prócz tego należałoby uczynić szczegóły oświetlenia – chcemy przecież być widoczni na drodze.

To fundamentalna lista czynności, które wypada zrealizować przed pierwszą przejażdżką. Po zimie warto także rower dokładnie umyć oraz pokryć ochronnymi specyfikami – to naturalnie dzięki temu będzie porządniej chroniony w czasie całego sezonu.

Related Post

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *