restauracja włoska Bianca Kraków

Świetna kuchnia włoska
Masz ochotę smacznie zjeść? Spośród szerokich opcji, jakie oferuje europejska sztuka kulinarna należy zwrócić uwagę na włoską kuchnię. Dlaczego? Otóż dlatego, że kuchnia włoska to mnogość smaków, kolorów i spora dawka zdrowia.

Charakterystyczne włoskie przyprawy

Polakom włoska kuchnia, kojarzy się prawie zawsze z pizzą i makaronem oraz ewentualnie z winem. Podczas gdy włoskie dania to również takie pyszności jak dojrzałe sery czy świeże warzywa.

Klasyczne dania włoskie

Makarony są podstawą włoskiej kuchni. We Włoszech przyrządza się makarony w dziesiątkach rodzajów. W zasadzie niełatwo wyobrazić sobie produkty których nie można dołączyć do makaronu. o biance Owoce morza, różne rodzaje mięs, np. wołowe czy drobiowe i rożnorodne warzywa, sprawiają, że pasty nie mogą się przejeść.

Następnym typowym daniem jest pizza. Wbrew pozorom nie została ona wymyślona we Włoszech lecz ze starożytnej Grecji. Znana jest jednak jako włoska potrawa. Prawidłowo przyrządzona włoska pizza powinna mieć cienkie ciasto i niezbyt duża ilość składników. Najprostsza wersja pizzy to margharita z mozarellą. Krucha pizza to uciecha dla podniebienia, ale niestety bomba kaloryczna. Uważaj na nią, jeśli chcesz być „fit”.

Włoskie jedzenie to coś więcej niż jedynie pizza i makaron. To również risotto, gnocchi, minestrone i liczne desery – np. granita czy zabaglione. Odwiedzając restaurację włoską nie można nie skosztować wina czy dojrzałych serów- gorgonzoli, mozarelli oraz grana padano.
Zobacz film

Related Post

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *